بسمه تعالی
استکبار ستیزی یکی از شاخصه های مهم و اساسی نظام اسلامی است.
IMG12285454
تولی و تبری از جمله مهمترین و اساسی ترین شاخصه های نظام اسلامی است که انقلاب اسلامی ایران بر مبنای آن شکل گرفته و تا به امروز بدان ادامه میدهد. برای علت یابی استکبار ستیزی در واقع باید به ماهیت استکبار و ماهیت نظام اسلامی مراجعه کرد. همانگونه که از معنای استکبار بر می آید برتری طلبی وسعی بر گسترش حکومت نامشروع خود از هر طریقی به سایر افراد و جوامع از مهمترین شاخصه های استکبار است که در گذشته در قالبی مطرح بوده و امروز در قالبی دیگر که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) از آن به جاهلیت مدرن تعبیر کردند.
جاهلیت مدرن امروز به دنبال سیطره شیطانی بر کل دنیاست و ملت ها را به انحا مختلف استثمار و استعمار می کند.
در جایی با لشکر کشی مستقیم مانند عراق و افغانستان در جایی دیگر با جنگ نیابتی مانند یمن، بحرین و در جایی دیگر با استفاده از حربه نفوذ سعی در پیگیری اهداف شوم خود دارد.
جاههلیت مدرن، ایادی خود را چه در سطح دولت ها و چه در سطح افراد با خود همراه ساخته است.
در مقابل جبهه استکباری که پرچم آن به دست آمریکاست، جبهه مقاومت با محوریت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.چه بسیار آیات و روایات و احادیثی هستند که مبارزه با ظلم و ستم استکبار را امر لایتغیر برای اسلام و اسلامیان بر شمرده اند. رسالت استکبار ستیزی از پیامبران، امامان، عالمان و مجاهداتی در قالب نهضت دینی برای ما به میراث نهاده شده است ما نیز باید این پرچم را و این فرهنگ را به نسل های آینده منتقل کنیم. 
برخی ها تصور میکنند که برجام و توافق وین باعث شده است که ما از جایگاه استکبار ستیزی عدول کنیم این یک خیال باطل است و اساسا توافق هسته ای هیچ ارتباطی با استکبار ستیزی ندارد باید توجه داشت که در قضیه ی هسته ای و پرونده هسته ای، ما با 1+5 مذاکره کرده ایم نه با آمریکا و چون آمریکا پرچم دار جاهلیت مدرن است به فرموده مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ما هیچ گونه مذاکره ایی با آمریکا نخواهیم داشت چرا که آمریکا در جبهه ی مخالف ما پرچم داری می کند بنابراین ما به عنوان بسیج دانشجویی هرگز از یاد نمیبریم شهدایی را که برای آرمان بلند استکبار ستیزی به شهادت رسیده اند و امروز البته وظیفه قشر دانشجو و این عرصه، بسیار حساس و موثر است. بصیرت افزایی در مقابل چهره ای که متاسفانه از استکبار بزک می شود یکی از اصلی ترین وظایف جنبش دانشجویی است.
این که گفته می شود یکی از حربه های دشمن نفوذ است بدین معنی ست که دارد با استفاده از ظاهر سازی و تبلیغات پروپاگاندای تبلیغاتی واقعیت را برای مردم و به خصوص نسل جوان وارونه جلوه کند تا با این حیله گری در احساسات سپس عقاید رسوخ کند و رفتار ملت را نسبت به خود تغییر دهد بنابراین این آگاه سازی آحاد جامعه نسبت به مقاصد شوم دشمن از طریق حربه نفوذ باعث برملا شدن این نقشه جدید دشمن خواهد شد و مانند گذشته استکبار ستیزی پر رنگ تر و منسجم تر خواهد شد.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 400 محدودیت کاراکتر
نوشته شما باید ما بین 5-400 کاراکتر باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

.

بالا