پنج شنبه, 04 مهر 1392
محمدحسن رهنما

شوک جدید ایران به ابرقدرت ها

 پهباد شاهد 129

این پهباد رزمی که از تکنولوژی بومی و کاملا ایرانی برخوردار است می تواند سربازی قدرتمند برای دفاع از مرزهای آبی، خاکی و هوایی ایران اسلامی باشد. شاهد 129 توانایی حمل همزمان 8 بمب یا موشک سدید ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارد و برای اهداف ثابت و متحرک طراحی شده است. دقت در هدفگیری با شعاع عملیاتی 1700 کیلومتر و 24 ساعت مداومت پروازی با یک بار سوخت گیری از ویژگی‌های این پهپاد رزمی ایرانی استو هر فرودگاهی می‌تواند محل نشست و برخاست شاهد 129 باشد.

سقف پروازی این پهپاد 24 هزار پا است که با ایستگاههای کنترل قابل حمل زمینی در ارتباط بوده و می تواند با هزینه بسیار پایین دفاع از میهن اسلامی را به دست گیرد. از آنجا که هزینه هر ساعت پرواز برای پهپادهای رزمی 10 هزار دلار است این پهپاد می تواند با هزینه صد هزار تومان در هر ساعت در آسمان ایران بدرخشد.

شاهد 129 قدرت مراقبت از شعاع 200 کیلومتری خود را دارد و می توان از این پرنده بدون سرنشین در مقابله با اشرار، تروریست‌ها، کشف و شناسایی مرزهای آبی، خاکی، مسائل زیست محیطی، نقشه برداری و تهیه عکس‌های هوایی نیز استفاده کرد. دستور تولید انبوه شاهد 129 با حضور فرمانده کل سپاه در محل ساخت این پهپاد صادر شد

سردار جعفری: شاهد 129 دهان حیرت ابرقدرت‌ها را باز خواهد گذاشت.

شاهد 129 فرمانده كل سپاه هم با بيان اين كه طراحی و ساخت جنگنده بمب‌افکن بدون سرنشین شاهد 129 توانمندی بسیار خوبی را برای مراقبت از مرزهای گسترده میهن اسلامی چه در مقابله با اشرار و چه در مقابله با هرنوع ناامنی برای ما به ارمغان آورده است، گفت: این فن‌آوری هوشمند، دقیق و ارزان می‌تواند کار هزاران سرباز، پاسگاه و ساختارهای مختلف مرزبانی را که با سختی‌ها و آسیب پذیری‌های زیادی مواجه‌اند راحت کند و امنیت مرزها را به دست گیرد. سرلشكر جعفري با اشاره به اینکه سربازان گمنام علم و فناوری توانستند ظرف یک سال این پرنده بدون سرنشین را از یک پهباد شناسایی و مراقبتی به یک پهباد رزمی تبدیل کنند، گفت: تکنولوژی شاهد 129 که در نیروی هوافضای سپاه طراحی و ساخته شده، یک پهباد در حد فناوری روز جهان است و ما توانستیم انحصار آن را از دست آمریکا خارج کنیم.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کارهای علمی و مهندسی معکوس روی پهباد آمریکایی RQ-170 به پایان رسیده و در آینده نزدیک خبرهای خوشی را از ساخت این پهباد خواهیم شنید. سردار سرلشکر محمدعلی جعفری با تأکید بر اینکه جنگنده بمب‌افکن ایرانی با نام شاهد 129 از ایده تا تولید کاملاً ایرانی ــ سپاهی است، گفت: سپاهیان و بسیجیان دانشمند این مرز و بوم با جهادی علمی، استراتژیک‌ترین پرنده بدون سرنشین ایران اسلامی را ساختند و رونمایی از‌ آن دهان حیرت ابرقدرت‌ها را بازخواهد گذاشت.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 400 محدودیت کاراکتر
نوشته شما باید ما بین 5-400 کاراکتر باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.

.

بالا